top of page

Вплив комп'ютера на здоров'я дитини

8.jpg
dce07c9907daa00a94d9a692eaf200ac.jpg

У зв'язку з карантинними заходами у багатьох людей змінився звичний розпорядок дня, звузилося коло спілкування. Дана ситуація може викликати відчуття тривоги, неспокою, стресові реакції.

 

Пропонуємо методи пониження рівня стресу в умовах протидії коронавірусу:

 

1. Поверніться до реальності

Для початку потрібно помітити що з вами відбувається. Подивіться навколо. Що вас оточує? Ви зараз саме тут, або думаєте про щось інше? Що відбувається з вашим тілом: відчуваєте напругу, біль, холод чи тепло, тремтіння? Визначте, що відчуваєте і наскільки інтенсивно (за 10-бальною шкалою).

 

2. Прийміть те, що відбувається

Запитайте себе: що можна зробити в цій ситуації, а в чому ви безсилі? Пам'ятайте, проконтролювати абсолютно все неможливо, як би ви не старалися.

Які дії посилюють стрес? Що допомагає відволіктися і розслабитися? Думаю, ви вже здогадалися, що робити з цією інформацією.

 

3. Заземлюйтеся

Поставте обидві ноги на підлогу рівно, не схрещуючи. Відчуйте свої ступні, як ви на них опираєтесь. Можна робити це стоячи, або сидячи (зігніть коліна під прямим кутом).

 

4. Дихайте

Є низка різних дихальних технік - підійде будь-яка. Можете просто глибоко вдихати і видихати протягом трьох хвилин.

 

5. Добре харчуйтеся і висипайтеся

Організм - єдине ціле. Поганий сон і їжа розхитують нервову й імунну системи. Побалуйте себе чимось смачненьким, тільки в міру. Звертайте увагу на процес поглинання їжі, не відволікайтеся. Не їжте все підряд і на ходу. Намагайтеся висипатися.

 

6. Випустіть пар

Якщо емоції зашкалюють, не тримайте їх у собі. Боятися, хвилюватися або відчувати себе пригніченим - нормально. Накопичуючи і стримуючи емоції, ви тільки підсилюєте стрес.

 

7. Займіться творчістю

Творчість допомагає відволіктися від світу і зануритися в себе. Чим більше ми концентруємося на собі, тим менш важливими і незначними здаються події, які відбуваються навколо. А дрібна моторика рук стимулює роботу мозку і надає медитативний розслаблюючий вплив.

 

8. Переосмисліть, що відбувається

Так, зараз нелегко. Зміна стандартного життєвого розпорядку сильно вибиває з колії. Бізнес завмирає: продажі падають, а стрес зростає. Але що якщо поглянути з іншої сторони? Може саме час закінчити старі справи, сповільнитися, переглянути цінності, подумати про життя і про роботу, і зрозуміти, куди рухатися далі і що для цього потрібно зробити?

 

9. Пишіть

Візьміть кілька аркушів паперу, і почніть писати. Все, що приходить в голову. Як завгодно. Не звертаючи уваги на граматику і орфографію. Тут тільки ви, ручка і папір. Пишіть про те, що вас хвилює, про свої емоції, проблеми. Напишіть 100 раз в стовпчик, що коронавірус - відстій (як Барт Сімпсон на дошці). Пишіть півгодини і ви побачите, що стане легше.

 

10. Складіть кризовий план

Тривога - це постійне переживання про майбутнє. Продумайте, що будете робити при найгіршому результаті. Складіть детальний план.

 

11. Дотримуйтеся інформаційної гігієни

Не читайте новини цілодобово. Виділіть для цього окремий конкретний час (наприклад, кожен день з 15:00 до 16:00). Краще не робити це зранку, перед сном і на голодний шлунок. І, звичайно, перевіряйте джерела інформації.

 

12. Зверніться до психолога

Психолог допоможе вам розібратися в собі, знайти причини стресу, помітити і відреагувати витіснення емоції і зрозуміти, що робити, щоб в майбутньому уникати подібних ситуацій і реакцій.

 

Дистанційно індивідуально онлайн проконсультуватися ви можете

зі шкільним практичним психологом

Попович Наталією Миколаївною

за телефоном: +380984337449

e-meil: nata_luchik@ukr.net

2. календар активної витримки.jpg

Поради, як покращити стосунки з рідними під час вимушеного карантину.

 

 

 

 

 

 

 

 

В умовах карантину ми змушені довго залишатися вдома. Для когось це випробування самотністю, для інших - перевірка на міцність постійною близькістю. І це абсолютно нормально. Адже як би ви не були дружні з членами сім'ї, мати особистий час і простір дуже важливо для кожної людини. Тому першочерговим завданням є його організація. Поговоріть із домашніми, розподіліть обов'язки і знайдіть час для усамітнення.

 

Не бійтеся конфліктів - це всього лише етап на шляху до вирішення проблеми. І в умовах постійної близькості вони можуть виникати частіше, ніж раніше. Намагайтеся більше говорити, ділитися емоціями і прояснювати що мають на увазі люди, які вас оточують. Всі проблеми можна вирішити, але звертайте увагу на форму і інтонацію того, що ви це говорите.

 

Займіться чимось разом. Наприклад, заплануйте регулярну фізичну активність: спільна зарядка, танці, йога. Або організуйте сімейне дозвілля: можна збирати пазли, грати в «показуху», малювати, будувати халабуди, і ще дуже багато чого. Пам'ятайте, що дітей не потрібно постійно розважати. Дайте їм можливість зайнятися чимось самостійно, тим часом подбайте про себе. Скористайтеся карантином, аби краще пізнати один одного.

unnamed.jpg
4. родина на карантині.jpg

28 лютого для учнів 9 та 11 класів було організовано зустріч із старшим викладачем ПВНЗ Європейського університету Вахній В.Ю. «Європейська освіта. Європейський стиль життя».

MyCollages (77).jpg

27 лютого 2020 року в с. Леськи відбувся районний фестиваль-конкурс соціально-психологічних театрів «Життя прожити – не поле перейти». Театр Леськівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів «Вибір» 9 класу успішно виступив на фестивалі з виставою «Непотрібних дітей не буває».

MyCollages (76).jpg

06.12.2019 року в Леськівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбувся ХІІІ шкільний фестиваль  соціально-психологічних театрів. Учасниками фестивалю були актори 8-11 класів. Тема  фестивалю :

                             « Посієш вчинок – пожнеш характер,

                               Посієш характер – пожнеш долю».

Перемогу отримали: І місце  - театр «Шанс»  11 класу;

                                                   театр « Вибір» 9 класу;

                                                    театр « Життя» 10 –Б класу.

                                  ІІ місце  - театр  « З надією в серці» 8-А класу;

                                                   театр « Фреш»  10-А класу.

                                   ІІІ місце – театр « Друзі»  8-Б класу.

Вітаємо  з перемогою учасників ХІІІ шкільного  фестивалю  соціально - психологічних  театрів.

06.12.2019 року в Леськівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбувся ХІІІ шкільний фестиваль  соціально-психологічних театрів. Учасниками фестивалю були актори 8-11 класів. Тема  фестивалю :

                             « Посієш вчинок – пожнеш характер,

                               Посієш характер – пожнеш долю».

Перемогу отримали: І місце  - театр «Шанс»  11 класу;

                                                   театр « Вибір» 9 класу;

                                                    театр « Життя» 10 –Б класу.

                                  ІІ місце  - театр  « З надією в серці» 8-А класу;

                                                   театр « Фреш»  10-А класу.

                                   ІІІ місце – театр « Друзі»  8-Б класу.

Вітаємо  з перемогою учасників ХІІІ шкільного  фестивалю  соціально - психологічних  театрів.

MyCollages (68).jpg
MyCollages (69).jpg

                     Тиждень  психологічної служби

З 25листопада по 29 листопада  в школі  пройшов тиждень психологічної служби  з метою освіти учасників освітнього процесу щодо напрямків основної діяльності  спеціалістів психологічної служби, залучення  учнів до активної участі  в житті школи,  розвиток  їх творчих здібностей, нахилів та талантів.

Понеділок . Кредо дня : «Хороший настрій починається  в душі». Розпочався день  акцією « Веселка настрою», надано консультації учням та батькам щодо розвитку особистості та взаєморозуміння. Впродовж дня з учнями  проводились рольові ігри та вправи «Я хочу тобі побажати..», «Дерево здійснення мрій».

MyCollages (64).jpg

Вівторок. Кредо дня :« Усе в твоїх руках». Спеціалістами психологічної служби  із учнями 7-А та 7-Б класу  було проведено  психологічний квест « Пригоди спритних», шестикласники були  учасниками засідання круглого столу « Захист своїх кордонів», а  учні 9 класу були учасниками  рольової гри  « Етикет:  так просто і так  складно» для 10-11 класів  працював кінолекторій « Усе в твоїх руках».

MyCollages (65).jpg

Середа. Кредо дня : « Пізнай себе -  пізнаєш увесь світ».У цей день відбулась година психолога  для учнів 3-4 « Подорож в країну Психологію», 5 класи брали участь у тренінгу «Пізнай  себе» , проводилась акція  « Полотно відвертості «NEW school», на якому учні могли висловлювати свої думки та побажання з приводу  шкільного життя. Учні 5-11 класів  оформили  виставку психологічних газет « Цікава психологія».

MyCollages (66).jpg

Четвер. Кредо дня: « Поведінка – дзеркало, в якому кожен  показує своє  обличчя».Цього дня для школярів було висвітлено інформацію « Твоя безпека»,проведено години спілкування « Доброта - проти  насилля» в 6 класах,  а учні 3 класів стали активними учасниками  заняття з елементами тренінгу«Як стати толерантною людиною?»

MyCollages (67).jpg

П’ятницю було  присвячено здоровому способу життя. Символічним девізом,  проведених заходів,  став вислів : « Здоровий не той, у кого нема  проблем, а той, хто уміє  їх вирішувати» Кредо дня : « Молодь проти  СНІДУ». Проведено акцію « Червона стрічка», випущено інформаційний вісник « Знати,щоб жити», оформлено виставку малюнків» Ми за здоровий спосіб життя». , учні 8 класу взяли участь у квесті « ВІЛ – правда та вигадки», а учні 11  класу  у тренінгу « СНІД і твоє майбутнє», десятикласники активно грали в інтелектуальну  гру « 5х5. Здоров’я людини - багатство  родини».

MyCollages (68).jpg

Тиждень психологічної служби залишив позитивні емоції, хороший настрій,  нові знання та вміння.. Завершився загальношкільною лінійкою, на якій  найактивніші учасники та  переможці отримали грамоти, подяки.

Акція « 16 днів проти насильства» проходить за затвердженими заходами, які реалізуються в школі  з 25 листопада по 10 грудня 2019 року.

            У рамках Акції «16 днів проти насильства» спеціалістами психологічної служби з 25листопада по 28 листопада проводилося серед учнів  8-11 класів дослідження « Насильство щодо жінок.   Що таке сексуальне  насильство?» серед учнів 8-11 класів. Проведено моніторинг на тему: «Формування відповідальної поведінки та здорового способу життя» серед школярів 7-9 класів..

29.11.  для учнів 8-9 класів проведено  зустріч з працівниками  Ювенальної превенції Черкаського району Череднік А.М.  « Домашнє насильство, булінг  та відповідальність за   скоєння даних дій».

03.12. В цей день  класними керівниками  5-11 класів  проведено виховні години « Добро починається з тебе», спеціалістами психологічної служби школи проведено  в 1-3 класах години спілкування «Стежиною добра». Вручено подарунки  дітям  з інвалідністю придбані за кошти, зібрані на акції «Діти –дітям та подарунки від ОТГ.

04.12 Відбулася  зустріч учнів 9,11 класів з викладачем Черкаського комерційного технікуму Гнатюк Тетяною Василівною  на тему: « Світ професій  безмежний , вибирай будь-яку».

MyCollages (62).jpg
MyCollages (63).jpg

22 листопада 2019 року відбулася зустріч з випускником 2019 року Луценком Миколою, студентом Національного технологічного університету України Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського з учнями 10-11 класів. Микола розповів про умови вступу в університет та особливості навчання, зацікавлював подальшим працевлаштуванням.

MyCollages (62).jpg

15 листопада 2019 року серед учнів 5-7 класів відбувся Бал толерантності, присвячений Міжнародному дню толерантності. Учасниками балу були:

5-А класу – Науменко А., Буркацький А.;

5-Б класу – Кожевнікова Д., Калашник В.;

6-А класу – Лучицька С., Лагутін Д.;

6-Б клас – Овчаренко Є., Ступаренко О.;

7-А клас – Мигаленко В., Федірський А.;

7-Б клас – Іванча Д., Нетахата А.

Вітаємо всіх учасників балу, а особливо переможців: учнів 6-А класу, які в 2019 році вибороли титул Міс та Містер Толерантність.

MyCollages (62).jpg

21 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми.

З метою формування в учнів уявлення про права дитини, 21 жовтня 2019 року шкільною психологічною службою проведено тренінг «Торгівля людьми, як порушення прав людини» для учнів 10-А та 10-Б класів, заняття з елементами тренінгу «Причини поширення торгівлі людьми у світі і в Україні» для учнів 7-А та 7-Б класів.

MyCollages (62).jpg

З метою недопущення самогубства та травмування дітей та учнівської молоді шкільною психологічною службою було проведено з 10 по 20 жовтня 2019 року профілактичні бесіди «Небезпечна гра «Підпали друга» - загроза для життя дитини» для учнів 7-8 класів; години спілкування «Життя – це цінний дар, збережи його» для учнів 9-11 класів, «Вплив Інтернету на свідомість людини» для учнів 5-6 класів; консультування для батьків щодо наявності смертельної гри «Підпали друга».

MyCollages (62).jpg

В рамках місячника «Знаю та реалізую свої права» з 30.09.2019 по 04.10.2019 шкільною психологічною службою проведено «Подорож в країну Права» для учнів 1-4 класів, заняття з елементами тренінгу «Знаємо та реалізуємо свої права» для учнів 5-8 класів, інтелектуальну гру «На терезах феміди» для учнів 9-11 класів.

MyCollages (62).jpg

З 16 по 20 вересня 2019 року у школі проведені заходи щодо відзначення Всеукраїнського тижня протидії булінгу. Під час тижня проведено:

  • круглий стіл з педагогічним колективом «Протидія булінгу в навчальному закладі»;

  • опитування учнів 1-11 класів «Випробування на знання про булінг»;

  • «Година спілкування» з учнями 5-8 класів «Стоп булінг!»;

  • зустріч з уповноваженою з питань захисту прав дітей Леськівської сільської ради Рябко Н.В. з учнями 9-11 класів «Зупинимо булінг разом»;

  • консультування батьків щодо попередження булінгу;

  • виставку шкільним бібліотекарем Гуриненко В.М. «Стоп булінг»;

  • перегляд відеороликів учнями 5-6 класів «Stop bulying», 7-8 класів «Булінг», 9-11 класів «Стоп секстинг»;

  • конкурс малюнків серед учнів 1-4 класів «Мій улюблений світ без насильства»;

  • оформлено інформаційні вісники: «Протидія булінгу. Захищайте свої права», «Як допомогти дітям упоратися з булінгом».

deti-shalyat-s-ognem.jpg

            Небезпечна гра   "Підпали друга" – загроза для життя  дитини

  В Україні з’явилася небезпечна гра, схожа на гру “Синій кіт”. Основне завдання цієї гри – флешмоб, який запущений серед українських підлітків. Він називається #Firechallenge – підпали друга. Як повідомили в поліції, цей флешмоб починає набирати популярність, і підлітки влаштовують самопідпали або підпалюють своїх друзів.

 Наслідуючи мотиви цього флешмобу, за словами спікера управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області Костянтина Проценка,у Черкасах серед підлітків набуває популярності флешмоб #Firechallenge. Він зазначив, що через цю гру до лікарні потрапила 11-річна дівчинка, яку підпалив її брат.   За попередніми даними, діти грали у гру “Підпали друга”. Такий смертельно небезпечний флешмоб стає все більше популярним серед підлітків. Діти підпалюють себе або своїх товаришів”, – розповів Проценко.

    Експерти зафіксували нову хвилю пропаганди насильства у інтернеті, де знову створюються групи з депресивним контентом. Керівник психологічної служби Управління ДСНС Леся Коротяєва наголошує:

“У підлітковому віці прірва між батьками та дітьми стає все ширшою, діти більше виховуються та набувають життєвого досвіду через мережу Інтернеті, ніж завдяки батькам, які втратили монополію на авторитет. Такий дисонанс у вихованні призводить до того що все частіше суспільство стикається із небезпеками, які виходять із нетрів інтернету. Рішення пробле

заборонними заходами веде до того, що молодь просто намагається освоїти обхідні шляхи доступу до інформації. Це не вирішення проблеми, а лише можливість зробити її невидимою для старшого покоління і наглядових інститутів. Рішення проблеми – в офлайні, в сімейному вихованні, в умінні працювати з новим типом свідомості, навику розуміння”.

                                              Шановні батьки!

Зверніть  увагу на за  зміну  психологічного  стану дитини, коло її спілкування, акаунти  у соціальних мережах та групи  до яких вона входить, контролюйте фото і відео у гаджетах.

Намагайтеся зайняти  вільний час  підлітків естетичними та творчими гуртками, спортивними  секціями, частіше  спілкуйтеся  з дитиною та ставтеся до неї з розумінням.

У вересні 2019 року у школі проведено місячник профілактики суїцидальної поведінки серед дітей та учнівської молоді. Практичним психологом Попович Н.М. та соціальним педагогом Коваль С.П. проведені наступні заходи:

  • діагностика з виявлення дітей, які мають труднощі у навчанні та поведінкові й емоційні розлади;

  • «години спілкування», бесіди, відверті розмови, спрямовані на формування у дітей впевненості в собі, позитивного ставлення до життя, підвищення самооцінки;

  • корекційно - розвивальна робота з підлітками, які мають схильність до аутоагресивної поведінки;

  • виховні заходи з учнями 1-11 класів, які сприяють формуванню позитивних, моральних, духовних рис людини;

  • індивідуальні консультації вчителям: «Як працювати з «важкими» дітьми», «Як вирішувати конфлікти і як їх уникати»;

  • індивідуальні консультації з батьками та дітьми із групи суїцидального ризику;

  • оформлено інформаційний куточок з просвітницькою інформацією щодо попередження суїцидальної поведінки серед дітей та учнівської молоді;

  • поновлено куточок довіри з телефонами, адресами, режимом роботи спеціалізованих лікарень та психологічних центрів допомоги.

У школі впродовж квітня учні 1-11 класів та вчителі взяли активну участь у акції під гаслом «Дитяче серденько, живи». Кошти, зібрані під час акції, будуть передані у Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» р/р 2600501306399 в ПАТ «Кредобанк», МФО 325365, ЄДРПОУ 34354227.

IMG_20190425_112800.jpg

Перехід дитини з дитячого садка у школу є важливим етапом її життя, який пов'язаний не лише зі зміною середовища її розвитку, а й із відповідними процесами самоусвідомлення, із зіткненням з новими проблемами, відкриттям у собі нових можливостей тощо. Одним дітям це додає піднесеного настрою, відчуття виходу на новий життєвий щабель, іншим вселяє ностальгію за звичним життям у дитячому садку, часто породжує стресові стани. Тому дуже важливо, щоб у дошкільному закладі, в сім’ї допомогла дитині усвідомити, що дитячий садок і школа є ланками єдиної системи освіти і виховання, а все те, що чекає дитину у школі, є продовженням того, чим займалася, що опанувала вона раніше. Не менш важливо, щоб із перших днів перебування в школі дитина на конкретних реаліях переконувалася в цьому. Все це можливе за дотримання принципу наступності дошкільної та початкової освіти. Підготовка дітей до школи – спільна справа педагогічних працівників дитячого садочку та вчителів початкових класів. З метою визначення готовності дітей до школи, вчителями молодших класів Цибенко Н.О. і Глушковою Т.О. та практичним психологом Попович Н.М. були відвідані ДНЗ «Веселка» і «Чайка» та проведені зустрічі з батьками і дітьми.

MyCollages (30).jpg
MyCollages (33).jpg

З нагоди Всесвітнього Дня безпеки в Інтернеті шкільною психологічною службою з учнями 6-Б класу проведене заняття з елементами тренінгу, спрямоване на розповсюдження знань про безпечне й відповідальне використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій. Під час заняття учні дізналися, що таке кібербулінг, хто такі кібербулери, причини  та стратегії профілактики кібербулінгу.

IMG_20190206_090437.jpg

                           Шановні батьки, вчителі, учні!!!

18 грудня Верховна Рада прийняла Закон України  « Про внесення змін до деяких ЗУ щодо протидії булінгу» № 8584, яким визначено поняття булінгу, шляхи протидії цьому явищу, захисту прав дітей, а також інших осіб, які працюють у закладі освіти

Верховна Рада ухвалила закон щодо протидії булінгу, який передбачає накладення штрафів за цькування у закладах освіти.

Законом визначено, що булінг (цькування) — це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими встановлюється відповідальність за булінг. Так, вчинення булінгу тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти (850 грн) до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) (1700 грн) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Водночас за булінг, вчинений групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, законом встановлено штраф від ста (1700 грн) до двохсот НМДГ (3400 грн) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Булінг, вчинений дітьми від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють. Його розмір, відповідно до ухваленого закону, становить від п’ятдесяти (850 грн) до ста НМДГ (1700 грн) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Водночас законом визначено покарання за приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником або засновником закладу освіти. Так, неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти (850 грн) до ста НМДГ (1700 грн) або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку.

Крім того, внесені зміни до закону «Про освіту». Зокрема, вводиться визначення терміну «булінг» як «моральне або фізичне насильство, агресія у будь-якій формі або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення». У законі визначаються механізми протидії цьому явищу, серед них: покладання на засновника закладу освіти здійснення контролю за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу; на керівника закладу освіти — затвердженнята оприлюднення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, розгляд заяв про випадки булінгу від здобувачів освіти, їх батьків, законних представників, інших осіб та видання рішення про проведення розслідування.

Заклади освіти також зобов'язуються забезпечувати на своїх веб-сайтах відкритий доступ до правил учнів, плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, порядку подання та розгляду заяв про випадки булінгу від здобувачів освіти, їх батьків.

Окрім того, освітньому омбудсмену надається право здійснювати перевірку заяв про випадки булінгу в закладі освіти, повноту та своєчасність заходів реагування на такі випадки з боку педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, керівництва та засновника закладу освіти; отримувати інформацію від центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки щодо загальної кількості випадків булінгу у закладах освіти за певний період.

MyCollages (13).jpg

В Леськівській загальноосвітній школі з 26 листопада по 3 грудня 2018 року пройшов «Тиждень психологічної служби». Кожен день був присвячений конкретній темі та заходам, що допомагали краще пізнати себе, цікаво та з користю провести час.

У програмі тижня відбулося дуже багато цікавих заходів, творчих конкурсів та завдань. Учні школи, батьки, вчителі і працівники школи мали можливість взяти участь у цих заходах. Всі щодня знайомилися з цікавою інформацією психологічного змісту, що відповідала зазначеній темі дня.

На Тижні психологічної служби були застосовані всі види психологічної роботи в школі, що дало змогу всім учасникам  педагогічного процесу стати єдиним цілим і цікавими та більш близькими в спілкуванні, а також посприяло підвищенню психологічної культури, розумінню самого себе як особистості, усвідомленню свого місця серед людей, формуванню навичок рефлексії, навичок конструктивної взаємодії з оточуючими, розвитку комунікативних здібностей, упевненості у своїх діях, вихованню культури поведінки. Неодмінними супутниками творчого процесу стали гарний настрій, активні обговорення та дружні посмішки.

На загальношкільній лінійці оголошені результати проведення тижня психологічної служби і відбулося нагородження учасників та висловлення подяки всім. 

Тиждень психологічної служби став справжнім святом для душі.

 

ПОНЕДІЛОК – 26.11.2018 р. - «Хорошій настрій починається з душі, а не з ноги, з якої зранку встали»

З метою отримання інформації про ставлення учнів 7 – 10 класів до негативних явищ у суспільстві проведене дослідження «Формування упевненої поведінки протидії небезпечним суспільним явищам».

Під час акції «Афоризм», перед уроками на кожному кабінеті школи розміщений повчальний афоризм про життя, про школу, навчання, дружбу.

З вчителями був проведений круглий стіл на тему: «Протидії насильства», де розглянули актуальні питання, профілактику та шляхи попередження.

Новинки та цікаву літературу учні, вчителі, батьки мали змогу побачити у шкільній бібліотеці, де відбулась виставка психологічної літератури, яку підготувала бібліотекар Гуриненко В.М.

ВІВТОРОК – 27.11.2018 р. - «Якщо ви хочете, щоб життя вам посміхалося, подаруйте йому спочатку гарний настрій»

Учні 9-х класів взяли участь у занятті з елементами тренінгу «Життя – картина, ти – її творець», а з учнями 5-х класів проведена «година психолога» «Дім наших стосунків» з метою згуртувати колектив.

Трішки гумору додав тест «Життя», який необхідний для того, щоб вчителі задумалися над важливістю здоров’я. Також, увага зверталася на те, що, щоб бути здоровим, треба турбуватися не тільки про тіло, а й про душу

Акція «Веселка настрою» додала позитивних емоції з самого ранку. Кожен учасник навчально-виховного процесу мав змогу вибрати смайлик та прикріпити на символічну «веселку настрою», а також відрефлексувати щодо власного настрою.

Був випущений інформаційний вісник «Сім’я – простір без насильства».

MyCollages (13).jpg

СЕРЕДА – 28.11.2018 р. - «Вибір є у кожного із нас»

Соціальним педагогом Коваль С.П. проведено заняття з елементами тренінгу для учнів 8 класу «Кохання і закоханість. Сутність кохання і його роль у сімейних стосунках».

Практичним психологом Попович Н.М. для учнів 6-А класу проведена гра «Кращі знавці психології», метою якої було поглибити знання учнів

про психологію, розвивати цікавість до вивчення психології як науки, створити позитивний клімат у класному колективі.

Виставку газет «Психологічні цікавинки» підготували учні 5 – 11 класів, завдяки якій всі могли прочитати щось цікаве та пізнавальне.

Під час акція «Дерево бажань», учні початкових класів на листочках у формі яблука писали свої мрії та прикріплювали їх до символічного «Дерева бажань». 

Серед учнів 1-11 класів проведена благодійна ярмарка. За кошти, зібрані на ярмарці, дітям з інвалідністю придбані та вручені іграшки, ігри та солодощі.

MyCollages (13).jpg

ЧЕТВЕР – 29.11.2018 р. - «Подаруй світу посмішку!»

Спеціалістами психологічної служби Коваль С.П. та Попович Н.М. проведено заняття  з елементами тренінгу «Посміхнись життю і воно посміхнеться тобі» для учнів 5-х класів.

Також було проведено акція «У світі доброти повинно бути більше», учні, вчителі  змогли не тільки залишити побажання в «хмаринках»,  але і висловити свої  різні емоції  та почуття.

На перервах педагог організатор Науменко Т.П. та помічники психологічної служби проводили флешмоб «Від серця до серця» для учнів школи. Адже учнів дуже полюбляють танцювати, і це підіймає їм настрій.

MyCollages (13).jpg

П’ЯТНИЦЯ – 30.11.2018 р. - «Жити, відповідаючи за все»

Учні школи взяли активну участь у акції «Червона стрічка», приуроченій Міжнародному дню боротьби зі СНІДом.

Учасники лекторської групи провели у 2 – 5 класах інформаційні хвилинки «ВІЛ/СНІД: знайомство з проблемою», «СНІД – хвороба, яка вражає всіх» та розповсюдили буклети «Про ВІЛ/СНІД: вкотре і відверто» серед учнів 6 – 9 класів. З учнями 10 – 11 класів було проведено заняття з елементами тренінгу «СНІД – чума ХХІ століття» сімейним лікарем Леськівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Дем’янченко А.М. Фахівець з соціальної роботи Рябко Н.В. проведено тренінг «Знати, щоб жити» для учнів 9-х класів.

Виставку малюнків «Мій світ зі знаком +» підготували учні 1 – 4 класів.

В рамках Тижня психологічної служби відбувся ХІІ шкільний фестиваль соціально-психологічних театрів «Життя прожити – не поле перейти» серед учнів 8 – 11 класів. Участь у фестивалі брали класні  театри: 11 клас  «Позитив», 10 клас « Шанс», 9-Аклас  « Фреш», 9-Б « Життя», 8 клас  «Вибір». В своїх виступав  актори  поставили  за мету: запобігання негативних явищ серед учнівської молоді; формування навичок  про соціальної поведінки;  взаємопорозуміння та взаємовідносини між батьками та дітьми; життя дітей  трудових мігрантів. Обовязково  показали і пошуки оптимального виходу зі складних ситуацій у безпечних умовах  театрального інсценізування. Приємно вразили глядачів учнівські виступи, які

демонстрували високу майстерність виконання, яскравість образів, змістовність та емоційність. Перемогу вибороли соціальні театри 10 класу «Шанс» та 11 класу «Позитив».

MyCollages (13).jpg

ПОНЕДІЛОК – 03.12.2018 р. - «Ми – різні, ми – рівні»

З учнями з особливими освітніми потребами проведені корекційно-розвиткові заняття.

У школі відзначився Міжнародний день інвалідів під девізом «Ми – різні, ми - рівні». Класні керівники 1 – 11 класів провели уроки милосердя, доброти та розуміння. Проведені благодійні акції «Іграшка другу» та «Діти дітям». Спеціалісти психологічної служби відвідали вдома сім’ї, де проживають діти з інвалідністю та вручили подарунки.

Щодня в кабінетах психологічної служби для педагогів, школярів, батьків  проводились консультації.

MyCollages (13).jpg

16.11.2018 року в нашій школі відбувся Бал Толерантності для учнів 5-7 класів, який приурочений Міжнародному дню толерантності. На святі глядачі отримали велике задоволення від конкурсної програми та виступів вокалістів. Кожний учасник балу отримав нагороду та звання, а перемогу вибороли учні 5-А класу Кузьменко Анастасія та Безкоровайний Євген.

MyCollages (9).jpg

15 листопада 2018 року в Леськівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів фахівцями районного центру зайнятості було проведене заняття з елементами тренінгу «Безмежний світ професій» з учнями 9-х класів.

Під час заняття учні ознайомилися з «Барометром професій», що допомагає зорієнтуватися в тому, які професії актуальні на ринку праці регіону. Також, за допомогою інтерактивних вправ змогли визначити кроки до омріяної професії. Дев’ятикласники проінформовані про можливість детального профорієнтаційного тестування, що допоможе визначитися з майбутньою професійною діяльністю.

MyCollages (8).jpg

15 листопада 2018 року в Леськівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулася зустріч представників Черкаського державного технологічного університету та учнів 11-го класу. Учням презентована кафедра хімічних технологій і водоочищення та кафедра інформаційних технологій проектування. До уваги представлені такі спеціальності: «Хімічні технології та інженерія», «Екологія», «Лісове господарство»,  «Комп’ютерні науки», «Інформаційні системи та технології». Також надана інформація про те які є напрямки виробничої діяльності, де можна працевлаштуватися.

За більш детальною інформацією з приводу навчання звертайтеся в Черкаський державний технологічний університет за адресою:

м. Черкаси, бульвар Шевченка, 460.

MyCollages (7).jpg

Шановні батьки і абітурієнти!

Сьогодні сфера вищої освіти насичена безліччю можливостей та розмаїттям спеціальностей. Тому вибір майбутнього фаху є досить нелегкою та надзвичайно відповідальною справою. Саме тому, 22 січня 2018 року в Леськівській ЗОШ І – ІІІ ступенів відбулася зустріч з Іліною М.В., представником сектору кадрового забезпечення Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області. Випускникам, які перебувають на шляху становлення та вибору майбутньої професії, надана інформація про те, що наразі в системі Національної поліції проходить відбір кандидатів на навчання у вищі навчальні заклади, які здійснюють підготовку з числа осіб цивільної молоді, що мають повну загальну освіту, віком від 17 до 25 років за спеціальностями «Право» та «Правоохоронна діяльність».

Шановні батьки і абітурієнти, якщо Ви виявили бажання вступити до вищого навчального закладу МВС України, необхідно звернутись до Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області в сектор кадрового забезпечення за адресою: м. Черкаси, пров. Медичний 3, кабінет 26 або до ГУНП в Черкаській області вул. Смілянська 57, кабінет 127, тел. 393-413.

Cемінар-практикум спеціалістів психологічної служби-керівників соціально-психологічних театрів загальноосвітніх шкіл Черкаського району на тему: «Соціально-психологічний театр як форма корекційно-розвивальної роботи з учнями групи ризику»

На базі Леськівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів 12 грудня 2017 року був проведений семінар-практикум спеціалістів психологічної служби-керівників соціально-психологічних театрів загальноосвітніх шкіл Черкаського району на тему: «Соціально-психологічний театр як форма корекційно-розвивальної роботи з учнями групи ризику».

В роботі семінару брали участь ЗДВР Марштупа З.І., педагог-організатор Науменко Т.П., спеціалісти психологічної служби Коваль С.П. та Попович Н.М.

До уваги учасників семінару-практикуму було представлено презентацію з досвіду роботи «Соціально-психологічного театру в школі».

Учасники переглянули виступи шкільних соціально-психологічних театрів: 10 клас – «Позитив», 11 клас – «Вибір», театр вчителів – «Друге дихання» та дитячий театр – «Натхнення».

Проведено тренінг із учасниками семінару «Особливості проведення корекційної роботи з дітьми групи ризику в рамках діяльності соціально-психологічного театру».

Тренінг для вчителів

Працівниками психологічної служби був проведений тренінг для вчителів на тему: «Професійна компетентність педагога». Метою даного тренінгу було: сприяти мотивації керівника до самовдосконалення, в різноманітних сферах життя, формування професійних компетентностей педагога для здійснення постійного професійного розвитку, створювати позитивний психологічний клімат у педагогічному колективі шляхом актуалізації наголошення педагога на цінності самореалізації у своїй професії, сприяти самопізнанню себе як особистості, визначенню власних пріоритетів, стимулювання бажання на підвищення свого професійного рівня.

Гра "Слідопит"

Для того, щоб розвивати стосунки між членами групи, комунікативні здібності учнів, навички інтерв'ювання, навички самоорганізації на спільну діяльність, визначити творчий потенціал дітей та їхні лідерські риси в Леськівській ЗОШ І-ІІІ ступенів була проведена гра «Слідопит». Кожен клас отримав бланк зі списком запитань, на які учні мали якомога швидше знайти правильні відповіді. Переміг клас, який раніше за інших здав  бланк із правильними відповідями.  

28 листопада 2017 року в школі була проведена акція «Полотно свободи». Кожен учасник навчально-виховного процесу на полотні міг висловити свою думку, написати побажання, своє життєве кредо, передати привіт, зізнатись у коханні.

Під час тижня психологічної служби учні молодших класів створили «Дерево бажань».

В рамках акції «16 днів проти насилля» був проведений конкурс малюнків «Сім’я без насилля – щаслива дитина». Переможцями конкурсу малюнків визнано учнів 7-го класу Курбата Павла та Богуцьку Анну.

1 грудня відбувся ХІ шкільний фестиваль соціально-психологічних театрів «Вибір є у кожного із нас». В конкурсі прийняли участь шкільні театри 8 – 11 класів: 11-й клас – театр «Вибір», 10-й клас «Позитив», 9-й клас – «Шанс», 8-А клас – «FRESH», 8-Б клас – «Життя».  Переможцями стали театр «Вибір» та театр «Позитив».

29 листопада 2017 року в школі була проведена акція «Веселка настрою». Вчителям і учням, які приходили в школу, пропонувалось за допомогою кольорових смайликів визначити, з яким настроєм вони прийшли в навчально-виховний заклад.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом у  школі в 2017-2018 навчальному році проходив під девізом «Молодь проти СНІДу». Спеціалістами  психологічної служби були розроблені заходи щодо проведення Всесвітнього дня  боротьби зі СНІДом. В ході проведення цього дня ми ставили такі завдання:

  • вияснити рівень інформування  учнів  про ВІЛ-СНІД та шляхи  передачі ВІЛ- інфекції;

  • пропаганда здорового способу життя.

Мета: надати об’єктивну інформацію про ВІЛ/СНІД, збільшити рівень  обізнаності учнів, надати підтримку в питаннях  здорового способу життя, сформувати практичні  навички поведінки в ситуаціях  ризику, вироблення  толерантного ставлення  до ВІЛ-інфікованих та  дискримінації стосовно людей, які живуть із ВІЛ.

В рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом була проведена виставка малюнків, стінгазет «Ми за здоровий спосіб життя» серед учнів 2 - 11 класів, виступ лекторської групи «Знати, щоб жити» для учнів 6 - 11 класів, випуск інформаційного вісника «Про ВІЛ – СНІД: вкотре і відверто».

Інформаційно-профілактична робота проводилась через виступи  волонтерів ПС.  Активними  учасниками заходів були учні 10 класу.

Фахівець із соціальної роботи ЧР ЦСССДМ Рябко Наталія Василівна виступила перед учнями з інформаційним повідомленням на тему «СНІД чума ХХІ століття».

27 листопада 2017 року відбулася благодійна ярмарка «Діти-дітям». Кошти використано на придбання подарунків категорійним та обдарованим дітям.

430-frame_1.png

Психологічна допомога під час війни: список ресурсів

Війна виснажує нас фізично та психологічно. Попри те, що  психіка людини здатна адаптуватися під будь-які складнощі, кожен день бойових дій у рідній країні пережити надзвичайно складно. У цей непростий час варто підтримувати себе, рідних та близьких. Це життєво необхідно для того, щоб зберегти здоров’я – фізичне та психологічне.

Корисні ресурси, де кожен може знайти потрібну психологічну підтримку:

EdCamp cпільно з Інститутом Травми проводять вебінари з психологічної допомогипід час війни – https://bit.ly/3wX166P

Серія інформаційних відеоматеріалів “Психологічна турбота від Світлани Ройз” – https://bit.ly/3u0ksGr

Вебінар «Перша психологічна допомога. Алгоритм дій» від ДНУ «Інститут модернізації та змісту освіти» спільно з ГО «Ла Страда-Україна» та за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) – https://bit.ly/3uLtdmD

Петро Чорноморець про те, як повернути дітей до школи. Платформа емоційної підтримки МОН – https://bit.ly/3tZlxhG

Окремі відео стосовно психологічної підтримки учнів від Освітнього Хабу – https://bit.ly/3LxXBHZ

Щоденні онлайн-зустрічі з сертифікованими психологами Асоціації інноваційної та цифрової освіти – https://bit.ly/3Nz3FSm

«Вчитель і дитина, що зазнала наслідків війни: покрокова інструкція взаємодії» Вебінар від Всеосвіта – https://bit.ly/3K4hl5C

Групи підтримки “Поруч” для підлітків, батьків та психологів від ЮНІСЕФ та Міністерства освіти і науки України – https://bit.ly/3DG4Cnl

Як розмовляти з дитиною про війну:

Посібник “Як підготувати дітей до можливих надзвичайних ситуацій” (Авторка Світлана Ройз) – https://bit.ly/3iVFjUR

Пам’ятка з порадами для вихователів по роботі з дітьми-біженцями – https://bit.ly/3iYbtzc

Пам’ятка “Як розмовляти з дітьми про війну” від Національної мережі з боротьби з дитячими травматичними стресами – https://bit.ly/3DDsLuP

Конспект ресурсів і стратегій для підтримки сімей та дітей військовослужбовців – https://bit.ly/3uQfmeQ

Добірка статей від Освіторія про те, як навчати учнів під час війни – https://bit.ly/3J0GME7

Статті на тему психологічної допомоги в рамках освітнього процесу під час війни від порталу Педрада – https://bit.ly/3iTBakf

Телеграм канал “Підтримай дитину” з ресурсами, техніками та порадами – https://bit.ly/3J4riyK

Якщо ви хочете почитати, аби відволіктися та заспокоїтися:

Безкоштовний доступ до читання та слухання книжок у мобільному додатку від Yakaboo – https://bit.ly/3i3gN3R

Безкоштовні дитячі аудіо книги від АБУК – https://bit.ly/3tUM5iL

Українська цифрова бібліотека пропонує сучасні та класичні літературні твори вітчизняних та закордонних авторів – https://bit.ly/3t8GPc1

Електронні дитячі книги від Видавництва Старого Лева – https://bit.ly/3q2ZX9y

Добірка дитячих книг від українських видавництв – https://bit.ly/3MKMuwT

памятка.png

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ: ОСНОВНІ ФАКТОРИ ТА РЕСУРСИ РОЗВИТКУ РЕЗИЛІЄНС У ДІТЕЙ У ВОЄННИЙ ЧАС

Перед батьками сьогодністоїтьвикликвберегтивласнихдітей, створити для них максимальний комфорт та не допуститипсихологічноїтравми. Середосновнихознактакоїтравми – пасивністьдитини, мовчазність, тривожність, проблемизі сном, відчуттяпровиничи сорому.

Стратегічниминапрямамибатьківськоїдопомогидітямізсуїцидальнимризикомвважаєтьсяпокращеннявзаємостосунків у сім'ї, підвищеннясамооцінки, самоповагидитини, а також заходи з покращенняміжособистісногоспілкування у сім'ї. Усіці заходи маютьпризвести до піднесеннясамоцінностіособистостідитини, їїжиття до такоїміри, коли суїцидальнідіївтрачають будь-якийсенс.

За можливостівідведітьдитину до кваліфікованихспеціалістів.

Допомогтидитині на ранніхстадіяхпсихологічноготравмуванняможуть два важливихмоменти:

·слухайтедитину;

·допоможітьїйзрозуміти, що те, що вона відчуває, – нормально.

Фактори, щосприяютьформуваннюрезилієнс:

·розвитокнавичоквирішення проблем;

·самоефективність;

·низькийрівеньконфліктностіміж батьками;

·позитивнийзв'язок «батьки-дитина» в ранньомудитинстві;

·турботливістосунки з рідними;

·соціальнапідтримка.

Батькам потрібнодемонструвати свою любовдітям, підтримуватиїхсамостійніпрагнення та строго не судити, аджесамецеведе до підвищеннясамооцінки, особистісногозростання та успішностівласноїжиттєдіяльності.

Основніресурсирозвиткурезилієнс у дітей:

· контакт з турботливимдорослим;

·довіра;

·приємнаактивність (гра, прогулянка, сумісний перегляд фільму);

·позитивний контакт з однолітками;

·почуття контролю над тілом та емоціями;

·здатністьвирішуватиконкретніпроблеми;

·позитивнемислення (навчитипомічатисвоїдосягнення).

Попередь-суїцид.jpg
Як допомогти дитині впоратись зі стресом. (1).png
6.jpg
5.jpg

Кожен з нас зараз переживає власну психологічну війну 😔 То як же зберегти мир у родині та не переносити негатив на рідних?

Розберемо нижче 👇🏻

Мінцифра запускає чат-бот «Кіберпес» для                         боротьби з кібербулінгом

 

Міністерство цифрової трансформації у співпраці та за інформаційної підтримки ЮНІСЕФ в Україні, Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот інструмент «Кіберпес», який розповість про механізми дій для дітей, батьків, вчителів у випадку кібербулінгу.

Інтерактивний бот у Telegram і Viber допоможе швидко та доступно дізнатись, як можна самостійно видалити образливі матеріали з платформ соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.

Простим натисканням кнопок можна знайти інформацію про:

Що таке «кібербулінг»? Які бувають його види?

Як визначити контент, що містить кібербулінгом?

Що робити, якщо Вас кібербулять?

Як повідомити платформу та видалити контент, що містить кібербулінг?

Як попередити кібербулінг?

Як не бути кібербулером?

Система безоплатної правової допомоги долучається до правопросвіти — ми проводимо різноманітні заходи, тренінги з цих питань. З основними питаннями, що таке кібербулінг, в освітньому середовищі можна ознайомитися на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid — https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/Кібербулінг_в_освітньому_середовищі.

Але іноді, окрім загальної інформації, необхідно отримати правову консультацію — саме тому фахівці системи безоплатної правової допомоги долучилися до проєкту Кіберпес.

20211228_133523.jpg
12-1200x350-c-default.jpg

В рамках проведення Всеукраїнської інформаційної кампанії „16 днів проти насильства“, відеоролики, виготовлені Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації, „Фортеця безпеки“ та „Дорожня карта для постраждалої: куди звернутися, і як це зупинити“. 

В Міжнародний день захисту дітей була організована зустріч учнів 8-А класу з начальником ССД Рябко Н.В. на тему: «Права дитини» та «Права дітей в Леськівській ТГ», а також психологічною службою школи проведені години спілкування з учнями 9-А, 7-Б та 5-Б класів на тему: «Права і обов'язки дитини», «Дитина теж має права».

MyCollages (7).jpg
11111.jpg
поради-1-кл-на-сайт-_1_.jpg

13 травня 2021 року відбулася зустріч учнів 5-Б класу з начальником ССД Рябко Н. В. на тему: "Права та обов'язки дитини".

MyCollages (50).jpg

23.04.2021 року в Україні  відзначався Всеукраїнський день психолога. В цей день в школі проведено психологічний квест "Взаєморозуміння" для учнів 7 класу в рамках тижня психологічної служби.

MyCollages (43).jpg
MyCollages (44).jpg
MyCollages (45).jpg

З 19.04.2021 року у школі стартував тиждень "Синя стрічка квітня". Працівниками психологічної служби проведено такі заходи для учнів 1-11 класів: діагностування "Попередження насилля в сім’ї", години спілкування "Мій улюблений світ без насилля", уроки доброти "Країна радості й добра", розміщений інформаційно - просвітницький бюлетень "Ні, насиллю!", здійснювалися консультування для батьків "Сім’я - простір без насильства", конкурс малюнків на асвальті "Світ, в якому я живу" та плакатів "Світ проти насилля". 

MyCollages (40).jpg
MyCollages (41).jpg
MyCollages (42).jpg

7 квітня відзначався Міжнародний день здоров’я. Спеціалістами психологічної служби Коваль С.П. та Попович Н.М. спільно з вчителем основ здоров’я Бас Н.М. проведені змістовні та цікаві заходи: організована виставка плакатів та малюнків «Твоє здоров’я – у твоїх руках»; для учнів 8 класу проведена інтелектуальна гра «Крок до здоров’я»; на перерві учні 5-9 класів взяли участь у флешмобі «Здоровим бути модно»; для учнів 1-4 класів проведена віртуальна екскурсія «Здорова дитина – здорова нація»; для учнів 10-11 класів проведені профілактичні бесіди.

Бажаємо усім здоров’я!

MyCollages (35).jpg
MyCollages (36).jpg
IMG-e127fb8a93ea1acdab784876477ac484-V.j
IMG-153f36a90811b3f6c06e4868843f1fa5-V.j
IMG-3d968c1880d5f17785a1b35d3a2dda93-V.j

Як боротися з булінгом? (Поради дітям).

Як боротися з булінгом? (Поради батькам).

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Тому 8 та 9 лютого в Леськівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулися заходи з метою підвищення освіченості дітей з питань безпечного використання цифрових технологій. Працівниками шкільної психологічної служби були проведені години спілкування на тему: «Безпечний інформаційний простір», «Кібербулінг – порушення прав дитини», «Спілкуємося, не долаючи відстані. Телефонний етикет», «Культура спілкування глобальною мережею Інтернет». Створені інформаційно-просвітницькі матеріали, а саме: буклет «Кібербулінг», вісник «Правила безпеки в Інтернеті», пам’ятка «Я – за безпечний Інтернет», вісник для батьків «Як навчити дітей безпеці в Інтернеті».

MyCollages (16).jpg
IMG-81b4f0c0c63d2d9ec35829f75e60b301-V.j
IMG-153f36a90811b3f6c06e4868843f1fa5-V.j
IMG-74ac7c510333a069c3feddd7d546c101-V.j
сайт.jpg
1.jpg
2 (1).jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
bottom of page